Haber

Babacan Oyunu Kullanıyor: “Demokrasinin Daha da İlerlemesine Katkı Sağlayacağını Umuyorum”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için oy kullandı. Oylamanın ardından açıklama yapan Babacan, “Umarım bu seçimler ülkemiz için demokrasinin daha da ilerlemesine vesile olur” dedi.

Babacan, Cumhurbaşkanlığı Seçimi için oy kullanmak üzere saat 10.10’da Türkiye Emlak Bankası Ortaokulu’na geldi.

4572 numaralı sandıkta eşi İdeal Zeynep Babacan ile birlikte oy kullandıktan sonra basına açıklama yapan Babacan, ikinci tip seçimin ülke ve demokrasi için hayırlı olmasını diledi.

Babacan, seçmeni kesin olarak sandığa gitmeye ve iradesini ortaya koymaya davet etti.

Seçim süreçleri bitene kadar sandık görevlilerinin görev başında olmasını isteyen Babacan, “Umarım bu seçimler ülkemiz için demokrasinin daha da ilerlemesine vesile olur.” söz konusu.

Babacan, “Seçim sonuçlarını parti genel merkezinde mi yoksa sandıkta mı takip edeceksiniz?” sorusu üzerine şu ifadeleri kullandı:

“Biz genel başkanlar olarak sandık başında beklemenin doğru olmadığına dair tecrübelerimiz var. Bilinen insanlar olduğumuz için sandık başında olmak oy tercihlerini etkilemek olarak anlaşılabilir. Bütün teşkilatlarımızı Ankara’da görevlendirdik. Altı partinin ortak seçim güvenlik sistemi tüm sandıklarda çalışacak. Arkadaşlarımız da bu seçim güvenlik sistemine katkı sağlayacak. Akşam 17.00-18.00 arası genel merkezimizde olacağım ve seçim sonuçlarını takip edeceğim. ‘

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu