Haber

Erdoğan Bahçeli Yöntemiyle Oy İstiyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Mardin’de seçmenlere hitaben yaptığı konuşmada, “Telefon defterimizi karıştırıp, her akşam 5-10 arkadaşımızı arayıp selamlaşacağımızdan emin olarak pazar gününün temelini oluşturacağız” dedi. Erdoğan’ın bu çıkışı akıllara MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin 2010’da iktidara gelmek için yaptığı matematiksel hesapları getirdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Mardin 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda miting düzenledi.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada pazar günü yapılacak seçimlerin değerine dikkat çekti. “Pazar günü yapılacak seçimler çok değerli. Sadece kendimiz sandık başına gitmeyeceğiz. Seçim gününe kadar, akrabalarımız, eşlerimiz, arkadaşlarımız arasında hala tereddüt edenler varsa onları ikna etmeye ve sandığa götürmeye hazır mıyız? Telefon defterimizi karıştıracağız, her akşam 5-10 arkadaşı arayıp merhaba diyeceğiz ve Pazar günü bize takviye vermelerini sağlayacağız. Oh, Pazar günü bir kaza olmasına izin vermeyelim. Yoksa terör örgütünden tefecisine kadar hepsi elini ovuşturuyor.söz konusu.

Bahçeli’nin tek güç formülü

Erdoğan’ın bu sözleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2010 yılında partisini tek başına iktidara getirmek için yaptığı matematiksel hesapları akıllara getirdi.

İktidar için 258 milletvekili gerektiğini belirten Bahçeli, bunun yüzde 40 oy anlamına geldiğini söyleyerek hesabını şöyle anlattı:

“Her arkadaşımın bir görevi vardır. Daha önce MHP’ye hiç oy vermemiş 5 ilkokul arkadaşınızı bulacaksınız. Ortaokuldan 5 arkadaş bulacaksınız. Askerlik durumunuza göre 5 asker arkadaşınızı bulacaksınız. Mahalleden 5 arkadaş bulacaksın, sokaktan 4 arkadaş bulacaksın. Toplayın 24.49 milyon seçmen var ve bunu 24’e bölerseniz çıkan sayı davacıların oy kullanması gereken hane sayısı oluyor. Yani 19 milyonu bulabilirsek MHP iktidara gelir.”

habersurmene.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu